Dün tarihi bir gün yaşadık. Türkiye’nin 81 ilinde her siyasi görüşten milyonlarca insan, Çanakkale ruhuyla meydanlarda buluşup dünyaya çok önemli bir mesaj verdi.

Bu coğrafya üzerindeki emelleri hiç bitmeyen düşmanlar, dünkü tabloya bakarak nasıl yüce bir millet ile karşı karşıya olduklarını bir kez daha gördü. Özellikle İstanbul Yenikapı’daki buluşma önemliydi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve yaklaşık 5 milyon vatandaş oradaydı.

O kanlı 15 Temmuz gecesinden ders çıkarıp yıllardır hasret kaldığımız bu birlik görüntüsüne kavuşmak, ülkemizin geleceği açısından gerçekten çok önemli bir kazanımdır. İnşallah Yenikapı buluşması, bundan sonrası için yeni bir kapı olur. Siyasetçiler, bölen, ayrıştıran o zehirli dili terk ederse, medya kutuplaştırıcı değil birleştirici bir rol üstlenirse, bu ülkenin vatandaşları olarak hepimiz de ideolojik körlüklerden kurtulup ötekine saygıyı düstur edinirsek bu çok zor değil. Dün bir kez daha anladık ki; birlik olunca Türkiye bir başka güzel. 7 Ağustos’un bir milat olması en büyük temennimizdir.

AK PARTİ’DE FETÖ AVI
Biliyorsunuz, devletin tüm kurumlarında olduğu gibi siyasi partilerde de FETÖ temizliği yapılıyor. AK Parti’de bütün teşkilatlar mercek altına alındı. FETÖ bağlantılı isimlerin tespit edilmesine çalışılıyor.

İl ve ilçe yönetimleri, mahalle teşkilatları, belediye başkanları ve belediye meclis üyeleri hakkında tek tek araştırma yapıldı ve hazırlanan raporlar genel merkezde incelemeye alındı. Önümüzdeki günlerde Türkiye genelinde bir temizlik harekâtı başlatılacak. İddiaya göre önce bütün il yönetimleri görevden alınacak. FETÖ bağlantılı kişiler partiden ihraç edilecek. Sonra FETÖ ile ilişkisi olmayan başkanlar yeniden atanacak ve yönetimlerini oluşturacak.

Bu arada aralarında büyükşehirlerin de bulunduğu birçok il ve ilçenin belediye başkanı da İçişleri Bakanlığı’nca açığa alınacak. Trabzon’da durumun ne olduğunu öğrenmek için kısa bir araştırma yaptım.

İl genelinde, FETÖ bağlantılı vakıf ve derneklere üye olan ve 17-25 Aralık sonrasında da istifa etmeyen 11 parti yöneticisi tespit edildi.

Fakat bunların çoğunun, üyelikleri aktif gözükse de o dernek ve vakıflarla fiili bir çalışmalarının olmadığı da not edildi. Belediye başkanlarına gelince, 3 başkan hakkında olumsuz kayıtlar var.

FETÖ bağlantılı kişilerle ortaklık yaptıkları, bu yapıya mensup kişilere belediyeden iş verdikleri ve 17-25 Aralık sonrasında FETÖ ile mücadelede pasif kaldıkları ileri sürülüyor. İsimlerini yazmak doğru olmaz ama görevden alınırlarsa hakikaten kamuoyu çok şaşıracak.

Merak ettiğinizi biliyorum ama üç vakte kalmaz bomba patlar, sabırlı olun.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com