Artık söz bitti ve Trabzonspor’un bu halini izah etmek mümkün değil! Çünkü Trabzonspor artık sadece yenilmiyor! Bir takım yenilmez mi? Elbette mağlup olur ama Trabzonspor artık pes ediyor, vazgeçiyor! Halbuki koskoca Trabzonspor böyle miydi? Sıra takımlardan 3-4 yiyor ve hiç isyan etmiyor, karşılık vermiyor, veremiyor! Yediği tek golle mental olarak oyundan düşüyor. “Nasıl olsa yine yenileceğiz!” moduna girmiş durumda, grogi oluyor… Uyuşuyor, sahada ne yaptığını bilmez halde sadece yeni goller yemek için dolaşıyor!

Trabzonspor böyle miydi? Koskoca sezonu tek mağlubiyetle, 30 maçlık seride toplam olarak sadece ve sadece 7 gol, 11 gol yiyerek ve şampiyon olarak bitirdiği sezonlar vardı. Trabzonspor’a gol atan takım adeta pişman oluyordu… Çünkü karşılığını fazlasıyla veriyordu Bordo-Mavililer…

Heyhat, o eski günler tarihte kaldı. Son yıllarda hem saha dışında, hem saha içinde sürekli ivme kaybeden Trabzonspor, yine freni patlamış 60 tonluk bir tır gibi uçuruma doğru hızla gidiyor. Bu gidişle de kurtulması çok zor görünüyor.

Bu ahvalde ne yazılabilir ki? Yok şöyle dizilmiş, yok böyle oynamış mı diyelim? Bir takım sahaya hangi taktikle ve hangi kadro ile çıkarsa çıksın, hele de adı Trabzonspor ise böyle mi oynar? Yapmayın! Transfer yanlışı olur, teknik adam hatası olur ama böylesine piyasası olan ve giydikleri formanın hakkını veremeyen beceriksizler ordusuna ne demeli?

Bir takım bu kadar çabuk demoralize olmamalı… Hani ilk yarıda oyunu sürdürebilse de yenilseler yine de “Olmadı, birkaç net pozisyon bulundu ama şanssızlık.” denebilirdi! Fakat o ikinci yarıdaki rezalet neydi öyle? Yanal bunlara cevap vermeli ama nasıl?

Trabzonspor’un işi bundan sonra artık çok daha zor… Başkan Muharrem Usta’nın, yönetimin, Ersun Yanal’ın artık kredileri kalmadı. Sahada sonuç alamadıktan sonra ağzınızla kuş tutsanız da işiniz zor, hem de çok ama çok zor… Ya futbolcular? “Başkan değişir, teknik adam değişir…” diye düşünüyorsanız sizlerin işi en zor olanı… Eğer profesyonel olarak bu işten ekmek yemeye devam etmek istiyorsanız önce siz kendinize çeki düzen vereceksiniz…

15 günlük milli maç arası var… Yanal, o süre içinde takımın başında kalacak ise, Yusuf ile Castillo’yu ne yapıp ne edip kenarlara yerleştirmeli… Hele deplasmanda önlü arkalı da olsa çift forvet yerine ortayı 5’lemek daha mantıklı değil mi? Bu süre içinde umalım da Uğur Demirok da iyileşsin! “Bunlar ne işe yarar?” diye soruyorsanız doğrusu ben de merak ediyorum!

Geçen hafta mucize Konya galibiyeti için ne demiştik? Bir maç kazanmakla bahar gelmez! Evet, yine Konya maçının öncesine döndük… Şimdi ise “Buyurun buradan yakın” mı diyelim? Ne başkanın, ne Yanal’ın ne de futbolcuların Trabzonsporlulara bunu yaşatma hakları yok!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com