Trabzonspor, deplasmanda oynadığı Kasımpaşa maçına sakatlıklarından dolayı santraforsuz çıkmak zorunda kaldı. Aslında Sadi hocanın elinde Muhammet diye bir genç var. Fakat onu tecrübesiz olduğu için böyle önemli bir maçta oynatmak istemedi ve Mehmet Ekici ile başladı. İki takımın oyun karakterlerine baktığımızda Kasımpaşa maçlarını açık bir futbol oynayarak tamamlıyor. Trabzonspor’a gelince, oda Sadi hoca ile daha ofansif bir futbol oynamayı tercih ediyor. Bu oyun şablonu da haliyle seyircilere zevkli seyirler sunmuş oluyor. Maç iki takımında tempolu oyunu ile başladı. Birkaç haftadır hakem hatası görmemiştik ve biraz olsun rahatlamıştık. Fakat bu maçın 15. dakikasında Mustafa Yumlu rakibine ceza sahası dışında faul yapınca yine hakem faciası yaşadık ve bu dışarıdaki faulu Özgur Yankaya penaltıyla cezalandırdı. 20. dakikada ise Mustafa attığı golle adeta hakem bozuntusuna ahlak dersi verdi ve skoru eşitledi. Fakat beraberlik gölünden sonra Trabzonspor adeta kendi yarı sahasına kapandı. Çok pas hatası yaptılar. Çıkarken kaybettiğimiz toplar kalemizde tehlikeli pozisyonlara neden oldu. Okay oynadığı mevkiinin farkında değil herhalde. Çünkü oradaki bütün top kayıpları rakibe pozisyon olarak geri döndü ve bize zor anlar yaşattı. Orta alandaki 3 oyuncumuz Okay, Mbia ve Aytaç çok kötü olunca ileri çıkışlarımız rakip için hiçbir tehlike arz etmemiş oldu. Erkan’ın da Yusuf’a yardımcı olmaması rakibin bu bölgeden fazlaca gelmesine neden oldu. Ama her ne kadar Yusuf yalnız bırakıldıysa da çok başarılıydı. Bana göre denk bir maç oldu.

Benim yönetim kuruluna bir uyarım olacak. Mbia denen bir oyuncu aldık ve 3 maç muhteşem performans sergiledi. Ondan sonra sahada yok. Arkadaşlarının da hakkını yiyor. Onun için dikkati çekilirse iyi olur. Trabzonspor kimsenin çiftliği değildir.

Bence Sadi’yle devam
Trabzonspor’da haftalardır konuşulan konu hocalık konusu. Kim alınacak kim gelecek insanlarımızı en çok rahatsız eden konu bu. İçimizdeki bazı arkadaşlarımız ve bazı kardeşlerimiz de adeta ağzını açmış aç kurtlar gibi bekliyorlar. Hatta Sadi’nin başarılı olmasını istemeyenler bile var. Çünkü bu tip insanlar içimizde hep olmuştur ve olacaktır da. Trabzonspor için biz dua ediyoruz ki Sadi hoca başarılı olsun Trabzonspor’un paraları çarçur olup yabancılara gitmesin diye ama insanlar da hep kendi çıkarlarını düşünüp Trabzonspor’dan faydalanmanın hesaplarını yapıyorlar. Ben bunu hem yazacağım hem de söyleyeceğim. 2 sezon içinde gelip giden hocalara bakıyorum da en başarılısı bana göre Sadi Tekelioğlu’dur. Trabzonspor’da şu anda yani ana transferde bile oyuncuya ihtiyacı yok. Öte yandan İshak affedildi. Ondan sol bek mevkiinde faydalanılır. Bu yıl da fazla masrafsız atlatılıp sezon sonu yeni bir teknik adamla anlaşıp eksik görülen yerlere nokta transfer yapılarak yola devam edilmesi en doğru karar olur diye düşünüyorum.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com