İlk kez yazı dilimi/söylemimi bozuyorum. Necip Türk milletinin “kadim dost” bildiği şu Almanya Federal Parlamentosu’nun aldığı karara bakar mısınız?

Neymiş?..
1915 Olayları’nda “soykırım” yaşanmış... Bu nedenle de Almanya Federal Parlamentosu 1915 yılı olaylarında soykırım nitelemesi yapan yasa tasarısını kabul etmiş...
Hem de ezici bir çoğunlukla “evet”...
Sadece bir çekimser ve bir ret çıkmış oylamadan... Şimdi top bizde..

Şu Alman milleti 1915 olaylarının yaşandığında nerede idi? Kimlerle ittifak halindeydi? 1. Dünya Savaşı’nda cephelerde birlikte savaşan, askerimize kimi cephelerde zafer yerine yenilgi yaşatan bu Alman milletinin komutanları değil miydi? Bizler bu ihaneti unuttuğumuz için, dostluğa saydığımız için; Merkel abla, Almanya Federal Parlamentosu’na getirilen yalan “soykırım” tasarısını sadece izlemekle kaldı.

Sonuçta; tasarı, oturumu izleyen Ermeni lobisinin ellerindeki “Danke...” pankartlarıyla kabul edildi.

Eee... Ne olacak şimdi?
Almanya Parlamentosu şöyle diyor: “-1915 ve 1916 yıllarında Osmanlı İmparatorluğu’nda Ermenilere ve diğer Hıristiyan azınlıklara uygulanan ‘soykırım’ın hatırlanmasını ve anılmasını kabul ettik.” Türklerden, yani her birimizden de Merkel ablaya “ağzının payını veren” yanıt gelecek elbet: “-O senin ‘yoğurt gönlün, ey Merkel abla...”

Eğer, Alman Federal Parlamentosu sağduyulu düşünseydi, Türkler için böyle bir karar alır mıydı? Almanya Federal Parlamentosu bu kararıyla tarih şuurunun olmadığını/bulunmadığını göstermiş oldu. Öncelikle, 2. Dünya Savaşı’nın yaşandığı yıllarda “Yahudi ırkı” deyip gaz odalarında, fırınlarda öldürdüğü insanların dramını insanlığa yaşatan Almanlar; şimdi kalkmış “soykırım”dan söz edip karar alabiliyorsa... Ortada sahnelenmek istenen bir oyunun olmadığını dünya kamuoyu görmeyecek mi sanılıyor? -Ama bu dünya bir acayip, görmeyebilirler de...- Kaldı ki, Almanya’nın Yahudilere uyguladığı “soykırım”ın yüzde 100 gerçekliği yanında; Ermenilere yapıldığı iddia edilen soykırımın sadece bir varsayım/söylentiden ibaret oluşu ortada varken... Yine kaldı ki; Türkiye bu konuda tarihin, tarihi belgelerin konuşması gerektiğini söyleyip, tüm arşivlerini açarken; iddiada bulunanların “kendi bildiklerini okuma”larının ne anlam geldiğini tarih şuuru olan sağduyu sahibi olan milletler görmeyecekse, yuh olsun bu insanlığa, bu dünyaya...

Almanya kendi kuyusunu kazıyor. Ortadoğu hesaplarının tutmadığını görünce böyle bir şantaj yolunu seçmesi dünyada yaşanan ihanetin bir başka yöntemi tabii ki... Ama şunu unutmamak gerekir: Yaşamak için başkalarının yaşam alanlarında gözü olanların -İlahi adaletten olacak- akıbetleri/sonları hep hüsranla bitti. Almanya şimdi bu noktada... Ve bu son tutumuyla Türkiye’nin büyümesini/ gelişip/kalkınmasını istemiyor.

Bundan sonra Almanya düşünecek... Çünkü “Kör kuyu”ya taşı kendisi attı...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com