Güzel gollerin akşamı olarak niteleyebiliriz Trabzonspor-Akhisarspor karşılaşmasını...

Erkan Zengin'in, takımı adına atılan gollere biri asist olmak üzere direkt katkısı olması, onun takımına adaptasyonunu tesciller gibiydi.

2 asistle başladığı Trabzonspor serüvenine, bir şık gol ve bir de asistle devam etmesi kendisi ve onu ısrarla tercih edenler adına önemliydi.

İçerisinde olduğu bir pozisyonda topun onun koluna çarpması ve sonrasında oluşan penaltıyı Hakan Arıkan'ın kurtarması da karşılaşmanın kırılma anlarındandı.

Hakan Arıkan, devre arasında bulunup alınabilecek en doğru isim olduğunu duruşuyla, verdiği güvenle göstermeye devam ediyor.

Trabzonspor, transferde sezon başında yakalayamadığı isabet oranınını devre arasında sırf bu ikilinin performansıyla bile yakalamış gözüküyor.

***

Ersun hoca'nın Yusuf'u sağ ön tarafta kullanması, önümüzdeki önemli karşılaşma öncesi eğer bir prova ise, bunda ısrar etmesi şart.

Yusuf, arkadaşı Erkan Zengin'i görerek, adrese teslim ortasıyla, üstelikte sağ ayağıyla bunu yaparak eleştirileri pozitife dönüştürebileceğini gösterdi.

Etkiliydi...

Bosingwa'nın sakatlığı, kritik karşılaşma öncesi, takımı adına büyük bir talihsizlikti.

Özer'in tıpkı dayısı Lemi Çelik gibi görünmeyen ama faydalı oyunu, izleyenleri olmasa da o mevkiye yakın oynayan arkadaşlarını yine rahatlatır nitelikteydi.

Akhisar karşısında, daha önceki karşılaşmalarda galip gelmekte hayli zorlanan Trabzonspor'un kazanması da ayrıca önemliydi.

***

Afrika'dan henüz teşrif edemeyen oyuncularından uzun süredir mahrum Trabzonspor'un, üstelik bir kaç oyuncusunu da kenarda ya da Trabzon'da bırakmasına rağmen...

Etkili oyun oynaması Ersun Yanal mantalitesinin yavaş yavaş yerleşmeye başladığının işaretleri.

Hal böyle olunca, eksik oyuncuların fazlalığı ve de niteliği yerine sistemin konuşulacağı bir Trabzonspor geliyor diyebiliriz...

Gruptan çıkan ve üç kulvarda bir şekilde devam eden Trabzonspor'un gelecek sezonun iskeletini yavaş yavaş oluşturduğunu da unutmamak gerekir!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com