Şu bizim Cengiz Bölükbaşı… Akçaabatlı meslektaşım… Sağlam bir sosyal demokrattır. Aynı zamanda Atatürkçü Düşünce Derneği Akçaabat Şubesi’nin eski Başkanı…

Geçen gün görevinden istifa etti. Gerekçesi ise Başörtülü bir gencin derneğe üyeliğinin kabul edilmemesi… Sonrası ise malum… Aynı ideolojik görüşteki insanlar, Bizim Cengiz’i linç etti. “Sen nasıl Atatürkçüsün, nasıl sosyal demokratsın” dediler.

Cengiz’i linç edenler, Zübeyde Hanım’ın başörtüsünü kovboy şapkası zannetmiş olacak ki, bu denli antidemokratik bir tavır sergilemişler. Cahilliğin dik alası işte… Ne yani! Bir insan hem başörtülü hem de Atatürkçü olamaz mı? Atatürk’ü sevmenin temel kuralı, kafamızdaki kıl topluluğunu görücüye çıkartmak mı?

Yazık ki ne yazık muhterem. Cengiz’in de dediği gibi, “Küçük beyinler kişileri, orta beyinler olayları, büyük beyinler ise fikirleri tartışır.” Hal böyle olunca, Cengiz’in istifası size göre küçük beyinlilikse, O övündüğünüz büyük beyniniz de size kalsın! Çünkü hem Cengiz, hem de Başörtülü Atatürkçüler küçük beyinli olmaktan gayet mutlu…

TEŞEKKÜRLER TRABZONSPOR!
Takip edenler hatırlar! Geçen Hafta kanser hastalığı ile savaşan ve koyu bir Trabzonspor sevdalısı olan Erhan Sağlam kardeşimizi yazmıştım. Nitekim Trabzonspor Kulübü sesime ses verdi.

Erhan kardeşimiz şuan Ankara’da… Tedavisinin ardından Trabzon’a gelip, Umut ve Yaşam Derneği Başkanı Dr. Nimet Baki ile o çok sevdiği Trabzonspor Kulübünü ziyaret edecek ve futbolcularla tanışacak.

Bu vesileyle; Erhan kardeşimizin yüküne omuz veren Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta ve yönetimine, ayrıca Nuri Bekar kardeşime, çok teşekkür ederim. “Bize futbolun sadece futbol olmadığını” yeniden hatırlattılar.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com